Fidelity Investments CEO Touts Progress of Crypto-Focused Subsidiary

Fidelity Investments jest jednym z największych dostawców usług finansowych w Stanach Zjednoczonych. Spółka była również jedną z pierwszych, które odegrały znaczącą rolę na rynku kryptograficznym, wprowadzając na rynek aktywa cyfrowe Fidelity w marcu 2019 roku.

W ostatnim wywiadzie Abigail Johnson, dyrektor generalny spółki, poinformowała o sukcesie spółki zależnej skoncentrowanej na działalności kryptograficznej.

Custody stało się ważniejsze dla inwestorów

Rozmawiając z Barronem w zeszłym tygodniu, Johnson wyjaśnił, że firma Fidelity’s Bitcoin custody business odniosła „niewiarygodny sukces“.

Podczas gdy dyrektor generalny nie przedstawił żadnych konkretnych punktów odniesienia, wyjaśnił, że Fidelity Digital Assets wykonała ogromną pracę, aby połączyć cyfrowe i tradycyjne przestrzenie finansowe. Jak do tej pory, wysiłki posuwają się naprzód.

Johnson zauważył, że podstawowa działalność Fidelity – Bitcoin custody – to bardzo potrzebny rozwój. Wyjaśniła, że biorąc pod uwagę wzrost detalicznego i instytucjonalnego popytu na kryptoidy, obecnie bardziej istotne jest posiadanie niezawodnej usługi powierniczej, w ramach której inwestorzy mogą zabezpieczyć swoje aktywa.

„Gdybyś zapytał mnie na początku, czy my lub ktoś miał zamiar być priorytetem przechowywania bitcoin, powiedziałbym „nie ma mowy …“ Ale w rzeczywistości jest to, że trzeba, bo jeśli jesteś osobą, która angażuje doradcę i chcesz zrobić plan nieruchomości, to rzeczywiście trzeba kogoś do przechowywania bitcoin,“ powiedziała.

Fidelity Digital Assets uruchomiony w październiku 2018 roku, ale zaczął zapewniać opiekę Bitcoin w marcu 2019 roku. Spółka zależna zapewnia również handel kryptograficzny i egzekucję, chociaż poczyniła kroki w kierunku uruchomienia usługi przechowywania ethernetów“.

Jak wyjaśnił Johnson, to ekscytujący czas, aby znaleźć się w przestrzeni kryptograficznej, ponieważ w tym sektorze nastąpił szybki rozwój. Dyrektor generalny dodał, że Fidelity Digital Assets podąża właściwą drogą i ma dużą dynamikę jako firma. Biorąc pod uwagę, że tego właśnie poszukiwała na początku, była to satysfakcjonująca podróż.

Fidelity rozszerza swój zakres usług

Następny rozdział Fidelity może przyciągnąć więcej inwestorów instytucjonalnych. Niedawno firma nawiązała współpracę z firmą BlockFi, która udzielała pożyczek inwestorom instytucjonalnym.

Zgodnie z raportem Blomberga, spółka będzie wypłacać pożyczki BlockFi. Klienci instytucjonalni Fidelity będą mogli pozyskać gotówkę poprzez wykorzystanie swoich Bitcoinsów w depozycie jako zabezpieczenia. Mogą również otwierać rachunki za pomocą BlockFi i uzyskać dostęp do kredytów bez konieczności przenoszenia monet pomiędzy tymi dwoma platformami.

Jak wyjaśnił Fidelity Digital Assets, głównymi celami usługi są spółki wydobywcze, pozagiełdowe biura transakcyjne oraz fundusze hedgingowe koncentrujące się na kryptokursach. Spółka zwróciła uwagę, że wiele z nich wymaga nadmiernie rozbudowanych opcji kredytowych, aby uzyskać dostęp do płynności. Spółki mogłyby również wykorzystać te kredyty do zrównoważenia części swoich rosnących wydatków i zbudowania strategii zabezpieczających w celu zabezpieczenia swoich wyników finansowych.

Obie firmy ustaliły 60-procentowy wskaźnik kredytów do wartości dodanej dla nowej usługi kredytowej. Zobowiązały się one jednak do ewentualnej zmiany tego wskaźnika w zależności od potrzeb i wymagań klientów.

Comments are disabled