Electronic Frontier Foundation prosi Coinbase o przesłanie raportów przejrzystości

Zapytała o to Electronic Frontier Foundation (EFF) Bitcoin Profit starać się regularnie publikować swoje raporty dotyczące przejrzystości, aby obywatele mieli jaśniejszy obraz tego, jak często otrzymuje wnioski o informacje od rządów i jak je rozpatruje, zgodnie z postem na blogu z 2 września 2020 r. .

Potrzeba regularnych raportów przejrzystości

W czasie, gdy kryptowaluty i podstawowa technologia rozproszonej księgi (DLT) coraz bardziej przyciąga również uwagę mas władze na całym świecie Electronic Frontier Foundation dała jasno do zrozumienia, że dla uczestników rynku kryptowalut stało się bardzo ważne, aby regularnie publikować swoje raporty przejrzystości.

W swoim blogu 2 września 2020 r PocztaEFF, grupa non-profit zajmująca się prywatnością i prawami cyfrowymi z siedzibą w San Francisco, stwierdziła kategorycznie, że stało się to teraz ważniejsze niż kiedykolwiek dla użytkowników procesorów płatności i giełd kryptowalut, a także dla ogółu społeczeństwa, aby wiedzieć, jak często władze żądania ich danych osobowych z tych platform i sposobu, w jaki firmy odpowiadają na te żądania.

EFF zauważył ponadto, że dane finansowe ludzi są jedną z najbardziej wrażliwych informacji na ich temat, ponieważ ujawniają kluczowe szczegóły, takie jak ich codzienne nawyki, rzeczy, na których im zależy, miejsca, do których chodzą i z kim spędzają czas, każdemu, na kim mu zależy. wiedzieć.

Coinbase musi przejąć inicjatywę

W tym kontekście fundacja wezwała Coinbase, która jest jedną z największych giełd kryptowalut w USA, aby dawała przykład, publikując regularne raporty dotyczące przejrzystości, szczegółowo opisujące, ile rządowych wniosków o informacje otrzymuje i jak sobie z nimi radzi.

EFF napisał:

„Jako jedna z największych indywidualnych firm na amerykańskim rynku kryptowalut, Coinbase ma ogromną władzę i wpływ na tę dynamikę. Powinien stanąć w obronie swoich użytkowników, a także wykorzystać swoją siłę rynkową i wpływy, aby pokazać innym, że raporty przejrzystości są standardem branżowym dla wszystkich giełd kryptowalut. ”

Żeby to było jaśniejsze, EFR przytoczył sprawę między rządem USA a Richardem Gratkowskim, którego dane dotyczące transakcji zostały przekazane władzom przez Coinbase, kiedy ta ostatnia otrzymała od rządu wezwanie do ujawnienia szczegółów któregokolwiek z swoich klientów, którzy wysyłali płatności kryptograficzne do określonej witryny z pornografią dziecięcą.

EFF twierdzi, że częścią obowiązków giełdy w zakresie ochrony prywatności klientów jest rzucenie więcej światła na działania nadzorcze rządu i powinien był po prostu opublikować raport przejrzystości, gdy udostępnił dane Gratkowskiego rządowi.

EFF wezwał Coinbase do podążania śladami Kraken, kolejnej czołowej giełdy w USA, która co roku publikuje raporty dotyczące przejrzystości.

„Co najmniej jeden z konkurentów Coinbase, Kraken, zdał sobie już sprawę z wagi otwartości na ten temat i publicznie ujawnił informacje o otrzymywanych żądaniach organów ścigania na całym świecie. Zapewnienie takiej odpowiedzialności jest szczególnie ważne, jeśli chodzi o dane finansowe, ponieważ często można je przekazać za pomocą wezwania do sądu, wniosku 314 (a) lub listu bezpieczeństwa narodowego ”- podsumował EFR.

Comments are disabled